Як Опанувати Самоконтролем Діабету? : Український Діабетичний Союз
 • 14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

  14 листопада всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

 • Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

  Всеукраїнський конкурс малюнка серед дітей з цукровим діабетом

 • Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

  Цукровий діабет - треба дати дітям шанс

 • Тренинг по профилактике сахарного диабета

  Тренинг по профилактике сахарного диабета

Як Опанувати Самоконтролем Діабету?

 

Лікар не в змозі передбачити всі особливості життя кожного хворого, в тому числі харчування, яке може змінюватися, і не завжди залежати від бажання і розуміння хворого. Щодня змінюється інтенсивність фізичного навантаження, психоемоційні навантаження, що суттєво впливає на рівень глюкози в крові як у бік можливого підвищення, так і зниження. Хворий на цукровий діабет повинен навчитися розуміти себе: яке самопочуття відповідає підвищенню або зниженню рівня глюкози в крові. Тобто хворий повинен володіти усвідомленим розумінням свого самопочуття - "дзеркала свого здоров'я".

Лікар визначає тактику і методику лікування, дієти (набір продуктів, хімічний склад і калорійність їжі), обсяги фізичної і розумової навантаження, вид лікарського препарату (інсулін або цукрознижуючі таблетовані засоби), дозу і час його введення.
Перед хворим стоїть завдання грамотно і обґрунтовано вносити зміни в дієту, замінювати одні продукти інші з урахуванням їх хімічного складу, особливо вуглеводів, вміти визначити час основного і додаткового прийому їжі, враховуючи час і вид введеного інсуліну або цукрознижувального таблетованого засобу, фітотерапевтичних препаратів і інтенсивність фізичного навантаження.
Хворий повинен чітко знати симптоми передозування лікарських препаратів, особливо інсуліну, або, навпаки, недостатність їх дози.

Все це обов'язково і неминуче в житті хворого на цукровий діабет.
Особливо необхідно розуміння і чіткий контроль за самопочуттям і симптоматикою при цукровому діабеті у дітей. Цим обов'язковим навичкам повинні навчитися батьки хворої дитини!
Основні знання з контролю за симптоматикою перебігу діабету повинні бути і у вихователів дитячих садків, вчителів шкіл і викладачів навчальних закладів, де можуть перебувати на вихованні та навчанні діти та підлітки, хворі на цукровий діабет.

Інтенсивний контроль особливо необхідний при вагітності, під час поганого самопочуття кожного хворого, при виникненні шлунково-кишкових розладів (блювоті, проносі), непланируемой фізичному навантаженні, психоемоційних стресах, зміні часових поясів або при зміні режиму праці і його інтенсивності, зміни режиму харчування, виникнення кетоацидозу, при захворюванні простудними захворюваннями, у період хірургічних втручань.

Хворий повинен до звернення до лікаря вміти самостійно і оперативно оцінити свій стан і прийняти необхідні заходи для його поліпшення, тобто визначити (по можливості) кількість глюкози в сечі і в крові і відповідно отриманого результату змінити дозу інсуліну або таблетованих цукрознижувальних засобів, внести поправки в дієту, щоб попередити можливість розвитку гіпоглікемічної реакції або кетоацидозу.

Тому, як хворий підготовлений до цих ситуацій, у стані чи він проконтролювати та оцінити своє самопочуття, багато в чому буде залежати перебіг захворювання, поява судинних ускладнень. Тому в даний час у багатьох лікувальних установах, де перебувають під наглядом хворі на цукровий діабет, створюються так звані "школи хворих на цукровий діабет", в яких цілеспрямовано проводиться навчання пацієнтів усіх питань самоконтролю лікування, в першу чергу дієтичного харчування, режиму фізичних навантажень, лікарського лікування, побудови режиму дня і так далі.

Фрукти з кісточкою захистять від діабету

Фрукти з кісточкою захистять від діабету

Включення в раціон харчування кісточкових фруктів (персиків, слив, нектаринів) знижує ризик розвитку метаболічного синдрому. До такого висновку далее


Register

Діабет не є перешкодою для занять спортом. Навпаки, для пацієнтів з нестачею інсуліну спорт дозволяє підвищити сприйнятливість до інсуліну.

Читати далі
Young Leaders Program

Правильно підібравши дієту при діабеті, при легкій (а нерідко і при середньої тяжкості) формі цукрового діабету II типу можна звести до мінімуму медикаментозне лікування

Читати далі
Living with Diabetes

Изменить образ жизни и выработать новые, здоровые привычки людям с диабетом не так легко. Психологически комфортная среда – один из важных факторов поддержания здоровья

Читати далі